Den Země ve ŠD

Zveřejněno: 30. 04. 2024

Den Země každoročně slavíme 22. 04. V tento den si také připomínáme, jak chránit a pečovat o naše životní prostředí. My jsme si ve školní družině tuto slávu připomněli v rámci zábavných aktivit, jako je například třídění odpadů do barevných kontejnerů, vytvoření naší zeměkoule z rukou, vybarvování Země z papíru, vyplňování pracovních listů v rámci soutěže v týmech, nebo vybarvování omalovánek. Děti si dále zkoušely rozdělit věci, které naší Zemi škodí, zábavnou formou se dozvěděly, jak dlouho se rozkládá určitý odpad a bylo zajímavé poslouchat, jak odhadovaly dobu rozkladu u jednotlivých druhů odpadů. V neposlední řadě jsme si vyrobili kosmonauty a zkusili se podívat na naši planetu z jiného pohledu – z vesmíru. Toto téma děti velmi zaujalo a bavilo. Jak to dětem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Tereza Gajdošíková

Zveřejnil: Jan Šustek