Výzkum zdraví srdce a plic

Zveřejněno: 26. 03. 2024

Žáci osmých tříd se zapojili do zajímavého výzkumu zaměřeného na zdraví svých plic a srdce, přičemž se ve třídě vždy rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina začala měřením svého tepu v klidu a poté během fyzické aktivity, aby porovnala hodnoty v obou stavech. Tyto data poté použila skupinka k vytvoření grafu a křivky, které jim pomohly vizualizovat změny v jejich tepové frekvenci v závislosti na fyzické aktivitě.  Současně druhá skupina žáků použila spirometr k měření funkčnosti svých plic během výdechu od první do šesté sekundy. Tím získali informace o tom, jak efektivně vydechují a v jakém stavu jsou jejich plíce. Navíc měřením zjišťovali věk svých plic, což jim poskytlo další poznatky o jejich zdraví a fungování. Tato praktická zkušenost nejen rozšířila jejich znalosti o fungování těla, ale také je motivovala k péči o své zdraví a aktivnímu životnímu stylu. Fotogalerie.

Mgr. Simona Stenchlá, Mgr. Karel Zeman