Školní kolo biologické olympiády

Zveřejněno: 26. 02. 2024

Vybraní žáci 6. – 8. ročníku se sešli v učebně přírodopisu a laboratoři, kde si prověřili své znalosti. Tématem 58. ročníku olympiády jsou lužní lesy. Nejprve žáci prošli teoretickou částí. Dále následovala praktická část, ve které určovali rostliny a živočichy. Poslední částí byl laboratorní úkol, který se týkal pozorování krystalů šťavelanu vápenatého v suknici cibule, ve stonku podeňky a v šípku. Starší žáci pozorovali a porovnávali různé typy škrobových zrn v hlíze lilku brambor, v obilce kukuřice a v semenu fazolu.
V kategorii C se umístili na prvních třech místech Berenika Vránová, Sofie Jagošová a Kristýna Longinová.
V kategorii D se umístili na prvních třech místech Marek Pavlík, Kristýna Mikulenková a Ella Žmijová.
Děkujeme všem žákům za vzornou přípravu. Fotogalerie.

Mgr. Simona Stenchlá, Mgr. Karel Zeman