Škola v přírodě 2023

Zveřejněno: 08. 06. 2023

Jako každý rok odjeli žáci třetí a čtvrté třídy na „Školu v přírodě“. Ve slunných dnech od 29. 5. do 2. 6. 2023 jsme prožívali krásné dny na Prostřední Bečvě.
Téma letošního pobytu bylo opravdu přírodní, „Indiánské léto“. Žáci měli možnost seznámit se s životem indiánů. Objevovali jejich zvyky, dovednosti a indiánskou kulturu. Všechny pohybové a vědomostní hry byly zaměřeny na toto téma. Žáci si vyzkoušeli: lukostřelbu, stopování a luštění indiánských značek, chytání bizona lasem, vázání uzlů, tvoření indiánských dekorací. Nechyběla ani noční indiánská stezka odvahy. Zpestřením byl středeční výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili jsme zábavné centrum – Gibon park, Svět kamenů a nejhbitější indiáni vyběhli i na Jurkovičovu rozhlednu.
Vyvrcholením celého pobytu byl „Souboj kmenů“, kde poměřili malí indiáni své síly ve sportovních i vědomostních disciplínách. Odměnou všem byl táborový oheň s tradičním opékáním špekáčků a se zpěvem. Letošní „Škola v přírodě“ se nám opravdu vydařila.

Ing. Jana Křížová a kol.