První pomoc ve školní družině

Zveřejněno: 02. 03. 2023

Poslední únorové dny jsme si ve školní družině povídali o první pomoci. Její znalost je v životě důležitá a potřebná, a to nejen pro děti. Nejprve jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla na záchrannou službu, hasiče a policii. Poté jsme probrali reálné situace, jak se zachovat například u tonutí v létě a pomocí pracovních listů tvořili správné postupy.  Seznámili jsme se s obsahem lékárničky a dozvěděli jsme se k čemu se používá. Děti si vyzkoušely, jak ošetřit kamaráda se zraněnou rukou, nohou nebo loktem a obvazovaly, co jim obvazy stačily. V každém oddělení se výtvarně zpracovávalo vše, co k první pomoci patří. Podívejte se ve fotogalerii.

Eva Horáková

Zveřejnil: Miroslava Borošová