Nějak je od těch mobilů musíme odpoutat :-)

Zveřejněno: 21. 12. 2023

Škola ve spolupráci s rodiči investuje do stolních fotbálků na chodbách pro aktivní přestávky.

Realitou dnešní doby je, že žáci často tráví přestávky mezi hodinami velmi pasivně. Abychom poskytli dětem novou formu odreagování během přestávek a obrazně řečeno jim tak vzali mobilní telefony z rukou, zvolili jsme netradiční formu.

Na chodbách naší školy nyní najdete stolní fotbálky, které přinášejí energii a pohyb. Podporujeme tak u žáků fyzickou aktivitu, týmovou spolupráci, rozvíjení motoriky, ale hlavně se snažíme odvrátit pozornost dětí od neustálého pohledu na displeje.

Stolní fotbálky se staly oblíbeným místem setkávání, kde se žáci mohou zapomenout na své telefony a strávit přestávky hravým způsobem. To, že jsou fotbálky vítaným doplňkem pro žáky je očekávané, ale i pedagogové pozitivně reagují na nový prvek, který přináší do školního prostředí více pohody a aktivního zapojení žáků.

Tímto krokem si škola klade za cíl nejen nabídnout žákům alternativu k digitálním zařízením, ale také podporovat zdravý životní styl a posilovat vztahy mezi žáky prostřednictvím společné zábavy a pohybu.

Zveřejnil: Miroslava Borošová