Muzikoterapie v ŠD

Zveřejněno: 16. 02. 2024

Ve čtvrtek 8. 2. 2024 zpestřila dětem odpoledne ve školní družině Mgr. Alena Svobodová. Připravila si pro děti aktivní muzikoterapii. Přivezla spoustu zajímavých netradičních nástrojů, které dětem představila a ukázala. Postupně si děti mohly vyzkoušet dešťovou hůl, brumle, djembé, fujarku, tibetskou misku, indiánský buben nebo třeba kalimbu. Zvuky jednotlivých nástrojů připomínaly např. zvuky zvířat, vítr, šumění moře, déšť… Na závěr se děti proměnily v muzikoterapeutický orchestr, který bylo slyšet široko daleko…. Podívejte se ve fotogalerii.

Eva Horáková