Máš pod čepicí? aneb Na dostihy v klobouku!

Zveřejněno: 07. 03. 2022

Program ke stálé expozici klobouků „ Nechte na hlavě“ nám představil unikátní sbírku klobouků z produkce kloboučnických výrobců od poloviny 19. století do současnosti a seznámil žáky s historií módy nošení klobouků.
Žáci poznávali, navrhovali, hráli si a objevovali nové poznatky v tomto kloboučnickém oboru. V rámci výtvarné výchovy měli žáci možnost navrhnout klobouk pro zvláštní příležitost – dostihy. Návrhy klobouků budou vystaveny a na základě hlasování bude vybrán ten nejpovedenější z nich. Vítězný klobouk bude vyroben v kloboučnické továrně a prezentován na módní přehlídce v červnu 2022 a poté vydražen v Pardubicích u příležitosti koňských dostihů. Do soutěže jsme se s radostí a elánem zapojili také. Děkujeme organizátorům za velmi pro nás všechny přínosnou akci. Fotogalerie.

Za třídu 4. A třídní učitelka Mgr. Iveta Martincová