Lyžařský výcvikový kurz

Zveřejněno: 21. 01. 2024

V týdnu od 15. 1. do 19. 1. 2024 jsme byli na lyžařském výcviku na Horní Bečvě.
Přijeli jsme v pondělí dopoledne, nastěhovali se do pěkných pokojů Penzionu Na Lůkách a po obědě následoval přejezd Skibusy do Ski areálu U Sachovy Studánky. Zde nám žáci předvedli své lyžařské dovednosti, podle kterých byli rozřazeni do tří družstev Letos jsme měli i čtvrté družstvo snowboarďáků . Výuka probíhala v dopoledním i odpoledním čase. Žáci poctivě celý týden trénovali, zlepšovali své dovednosti, aby si mohli ve čtvrtek zasoutěžit ve slalomu. Všichni dojeli v pořádku do cíle, získali odměnu a ti nejrychlejší i diplom. Každý den po večeři měl přednášku jeden z učitelů, kdy se žáci například dozvěděli, jaký je rozdíl mezi lyžařskou výzbrojí a výstrojí, co nebezpečného nás může potkat na horách nebo jak poskytnout základní první pomoc. Po teorii následoval večerní program, který připravovalo vždy jedno z družstev. Zejména poslední večer, kdy byla diskotéka a karaoke to stálo opravdu za to .
Pět dní uběhlo moc rychle, někteří žáci se nechtěli ani vracet domů. Celkově jsme si to všichni moc užili. Dovolte, abych poděkoval všem žákům a učitelům tohoto kurzu za bezproblémový průběh. Také pochvalu zaslouží rodiče, vedení školy, majitelé penzionu a provozovatelé lyžařského areálu. Fotogalerie.

Mgr. Michal Částečka, vedoucí kurzu