Knížka pro prvňáčka

Zveřejněno: 24. 06. 2024

Naši prvňáčci 1. A a 1. B se v letošním roce prostřednictvím městské knihovny v Novém Jičíně zapojili do projektu „ Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Od dubna do června trval projekt, který má za cíl přivést děti k pravidelnému čtení a pozvat je mezi čtenáře knihovny. Celkem se v knihovně uskutečnila tři setkání. Na prvním setkání se žáci seznámili s říkadly a básničkami, na druhém setkání s prózou a to jak s reálným příběhem, tak i s pohádkovým. Při každé návštěvě měly děti prostor vybrat si libovolnou knihu a část textu si sami přečíst. Poslední setkání bylo ve znamení pasování na čtenáře a slavnostní předání knížek pro prvňáčky. V letošním roce se jednalo o knížku Kouzelné brýle od spisovatelky Zuzany Pospíšilové, kterou pěknými ilustracemi doplnila Iveta Autratová. Nové čtenáře uvidíte ve fotogalerii.

Mgr. Petra Jankotová