Klíč od brány k minulosti

Zveřejněno: 24. 11. 2021

Dozvědět se spoustu zajímavosti o historii Nového Jičín se tento týden podařilo žákům sedmého ročníku.
Historii města žáci poznávali prostřednictvím zábavných úkolů a her. Žáci si mohli vzít do ruky kord z období třicetileté války a zjistit, jak těžká byla středověká rytířská přilba. Na novověké mapě města poznávali důležité stavby, seznámili se s erbem majitelů zámku. Že se ve městě nejen obchodovalo, ale také soudilo a trestalo, jsme poznali podle „cejchovacích“ nástrojů, které označovaly doživotně usvědčené zločince.
V závěru naší návštěvy na zámku si mohli zájemci vyzkoušet, jak se psalo středověkým duběnkovým inkoustem pomocí husího brku a kluci se stali prostřednictvím dřevěných kostek staviteli zámku.

Za úspěšné splnění všech úkolů, byla žákům odemčena historická truhlička, ve které byla ukryta sladká odměna. Fotogalerie.

Mgr. Kateřina Najdková