Informace ke stravování pro žáky ZŠ Jubilejní 3 šk. rok 2023/2024

Zveřejněno: 19. 08. 2023

Informace ke stravování pro žáky ZŠ Jubilejní 3 šk. rok 2023/2024

Jídelníček pro žáky je sestavován na základě zásad zdravé výživy, v souladu s recepturami pro školní stravování a dodržováním spotřebního koše vybraných potravin.

Podle vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování je stanoveno rozpětí finančních limitů na nákup potravin podle věku, kterého žák dosáhne během školního roku.

Věkové skupiny strávníků = aktuální cena za potraviny

1) strávníci 7 - 10 let 26,- Kč (od 1.9.2013 do 31.8.2017)

2) strávníci 11 - 14 let 30,- Kč (od 1.9.2009 do 31.8.2013)

3) strávníci 15 a více let 34,- Kč (do 31.8.2009 a dříve)

Školní jídelna má stravovací program, přes který si strávníci mohou prostřednictvím internetu na stránkách školy www.zsjubilejni.cz přes odkaz „Jídelníček“, nebo také na dotykové obrazovce umístěné přímo ve školní jídelně, vybírat ze dvou jídel - provádět odhlášky i přihlášky a sledovat platby. V případě potřeby je možné odhlášky provést telefonicky nebo osobně.

Každý strávník musí mít vyplněnou a odevzdanou přihlášku ke stravování. Po odevzdání přihlášky mu bude přiděleno přihlašovací jméno a heslo, které slouží k přihlášení na internetu. Toto heslo si po prvním přihlášení může změnit volbou menu v „Nastavení“(zubaté kolečko před příjmením). Přesný postup pro objednávání stravy najde po přihlášení v „Nápovědě“. Dále musí mít každý strávník zakoupen čip v ceně 120,- Kč, který platí celou dobu školní docházky. Čipem se prokazuje na čtečce u výdeje oběda a přihlašuje se na dotykové obrazovce ve ŠJ k provádění změn. Ostatní změny ohledně stravování (způsob platby, přerušení stravování, odchod ze ZŠ) a ztrátu čipu musí strávník neprodleně nahlásit vedoucí ŠJ.

Placení stravného – platí se předem:

1. inkasem - ve prospěch účtu ZŠ Jubilejní, č. 22808764/0600

Při tomto placení musí být v bance dáno povolení k inkasu ve prospěch našeho účtu. Pokud budete inkaso limitovat, neměla by být hranice limitu menší 23 dnů x cena oběda. Inkaso se stahuje kolem 25. v měsíci. Strávníkům platícím inkasem jsou každý měsíc, od 1. až do 9.třídy (září - červen) přihlášeny automaticky obědy č.1. Pokud nebudete chtít obědy odebírat je nutné toto nahlásit ve školní jídelně! Žádáme rodiče, aby k datu stahování nechávali na svých účtech dostatek finančních prostředků.

1. hotově – v kanceláři ŠJ Jubilejní 3, kolem 25. každého měsíce (přesné datum a čas bude každý měsíc upřesněn na dveřích ŠJ a na webu školy). Při platbě hotově jsou obědy č.1 přihlášeny až po zaplacení!

Stravné se u inkas i hotovosti platí na plánovaný počet obědů následujícího měsíce s ponížením obědů odhlášených ke dni platby. Obědy odhlášené po platbě jsou sníženy až v dalším měsíci.

Mimo vypsané termíny se platby v hotovosti nepřijímají.

1. příkazem z Vašeho účtu - ve prospěch účtu ZŠ Jubilejní č. 22808764/0600 s uvedením variabilního symbolu strávníka, který je uveden v „Nastavení“, nebo Vám bude sdělen v kanceláři ŠJ. Po zapsání platby na konto si strávník objednává obědy sám, do výše svého kreditu - přihlášení obědů není automatické.

Odhlašování, výběr obědů, přihlašování

Odhlašovat obědy lze nejpozději daný den do 7:30 hod. ráno.

Změny obědů z č.1 na č. 2. a opačně, případně přihlášení obědů, jde provádět při uhrazeném stravném nejpozději dva dny předem do 10.hod. (v PO do 10 hod. na ST, v ÚT do 10 hod. na ČT, ve ST na PÁ, ve ČT na PO, v PÁ na ÚT).

Výdej obědů

Obědy pro žáky ZŠ se vydávají v jídelně od 11.35 do 13.50 hodin. Jako doklad jim slouží čip. Pokud se strávník neprokáže čipem, bude mu oběd vydán až po ověření, na konci každého výdeje.

Obědy pro nemocné žáky a odhlašování stravného

Žáci mají nárok na školní stravování pouze v době jejich pobytu ve škole (školský zákon č.561/2004 Sb.) a první den neplánované nepřítomnosti (vyhl.107/2005 Sb. o školním stravování,§4,odst.9). Ostatní dny si musí odhlásit. V případě, že strava nebude odhlášena, bude strávníkovi dodatečně vyúčtováno stravné za plnou cenu (tj. vč.věcných a mzdových nákladů = k 1.9.23 +50,00 k ceně potravin) . Výdej obědů do jídlonosičů první den nemoci v době od 10.30 – 11.15 hod. ve ŠJ – také s čipem. Oběd vydán do jídlonosiče je určen k okamžité spotřebě! Mimo určenou dobu se obědy nevydávají.

Žádáme strávníky a zákonné zástupce, aby se seznámili s vnitřním řádem ŠJ.

Telefon: 556 709 629 nebo 555 538 896           Vedoucí školní jídelny Irena Ludwigová

E-mail: jidelna@zsjubilejni.cz

Úřední hodiny + pokladna: pondělí 7:00 – 13:00