Generace v harmonii

Zveřejněno: 05. 06. 2024

V naší moderní společnosti jsou dvě skupiny, které si zaslouží zvláštní pozornost – senioři a malé děti. Přestože na první pohled mohou vypadat jako dvě naprosto odlišné generace, mají mnoho společného. Obě skupiny potřebují péči, lásku a pozornost. Když se setkají, může vzniknout krásná harmonie a vzájemné obohacení. Malé děti přinášejí do života seniorů radost, energii a smích. Podpora mezigeneračních aktivit by měla být prioritou nejen pro rodiny, ale i pro komunitní sdružení a státní instituce. Toho jsou si vědomi v organizaci ProSenior v DPS Pod Lipami, proto již poněkolikáté pořádají letní olympiádu, ve které klienti spolu s dětmi procházejí různými stanovišti a plní úkoly. Letos měly možnost tuto akci zažít a prožít děti ze II. A třídy naší školy. Spokojenost, radost, úspěch v disciplínách, ale i najezená bříška, to vše bylo náplní tohoto mezigeneračního programu.

Zveřejnil: Miroslava Borošová