Druhé republikové místo ve vybíjené

Zveřejněno: 11. 06. 2024

Druhé? Ano. Podruhé, letos i loni, se žáci Základní školy Jubilejní probojovali do republikového finále ve vybíjené. Konalo se 29.-30.5.2024 v Liberci. Tentokrát si přivezli cenný kov za druhé místo.

Cesta k němu ovšem nebyla jednoduchá. Během středečního odpoledne jsme odehráli zápasy základní skupiny se Strakonicemi, Příšovicemi a Skřivany. Hned v prvním utkání jsme se dostali do prodloužení a v doplňkovém kole, které rozhodovalo o postupu do finále o 1.-4. místo, jsme s Děčínem po prvním poločasu prohrávali o čtyři vybité hráče. O to větší radost jsme měli z vědomí, že minimálně obhájíme loňskou bramboru. Chtěli jsme ale víc. Čtvrteční první zápas jsme se Slaným zvládli, druhý zápas s Kroměříží o dva vybité prohráli. K poslednímu zápasu se připravila dvě družstva v žluto-černých dresech, Velké Meziříčí a sršni z Nového Jičína, jak nám přezdívali. Celý tým prokázal sílu vůle, čestnost a týmovost.
Pokřik „Tak jsme druzí, no a co!“ jsme přijali za svůj a rozhodně nejsme zklamaní.
Poděkování ať přijmou sportovci za skvělý výkon, Martin Hrachovec, Šimon Hába, David Plešek, Dominik Pokuta, Ludvík Pástor, Daniel Rada, Lukas Šurik, Jakub Moravec, Nela Pospíšilíková, Martin Hanzelka, Jan Kaima, Jonáš Klunda, rodiče za cestu do Suchdolu nad Odrou a bombastické přivítání na novojičínském vlakovém nádraží, paní učitelka Rábelová za výborný dvoupatrový dort a všechny sportovní duše za to, že nám držely pěsti a prožívaly vybíjenou s námi. Fotogalerie.

Mgr. Daniela Halaštová

Zveřejnil: Jan Šustek