Dny profesí 2024

Zveřejněno: 14. 10. 2024

Přehlídka technických oborů v Kopřivnici

Děvčata a chlapci z devátých tříd se v tomto období stále častěji zamýšlejí nad tím, na jaké studijní nebo učební obory, které jim nabízejí střední školy, v únoru podají své přihlášky.

Jednou z akcí, která by alespoň některým z nich mohla rozhodování částečně usnadnit, byly „Dny profesí“ (navázaly na tradiční „Přehlídku technických profesí aneb Řemeslo má zlaté dno“), na jejímž uspořádání se především podílely Kontaktní pracoviště Úřadu práce v Kopřivnici, město Kopřivnice, Střední škola a Vyšší odborná škola Kopřivnice a řada zaměstnavatelů z našeho regionu.

Na „Dny profesí“, jejichž cílem bylo představit některé strojírenské, ekonomické a logistické obory, se ve čtvrtek 10. října 2024 do města proslulého výrobou světoznámých tatrovek vydala také skupina deváťáků z naší školy. Ti se nejdříve při komentované prohlídce seznámili s obory výše zmiňované kopřivnické SŠ, pak dostali možnost prokázat logické myšlení a zručnost na jednotlivých stanovištích školy a některých podniků Novojičínska. Zajímavé byly také aktivity z projektu „Zlepši si techniku“ zástupců VŠB-TU Ostrava, kteří se akce rovněž zúčastnili.

Nezbývá než věřit, že i „Dny profesí“ mnoha zúčastněným pomohou v hledání té nejoptimálnější studijní a profesní orientace. Fotogalerie.

Mgr. Milena Balonová, Mgr. Jan Šustek, Mgr. Soňa Tvrdoňová