Den otevřených dveří 2024

Zveřejněno: 08. 03. 2024

V úterý 5. 3. 2024 proběhl na naší škole Den otevřených dveří na téma " Roboti nás baví“. Žáci 8. ročníků se ujali malých předškoláčků s rodiči a společně je provázeli po budově školy. Milé paní učitelky a páni učitelé si připravili pro děti mnoho zábavných aktivit.
V odborných učebnách fyziky a chemie mohly děti zhlédnout zajímavé pokusy, v tělocvičně projít dráhu pomocí signálů, v počítačové učebně se učily naprogramovat včelku. Nechyběla ani angličtina s využitím IT techniky a hry ve školní družině. Nejvíce však děti zaujaly robotické berušky, kde si spolu s paní učitelkou mohly samy naplánovat a projet trasu na plánku města. Složitější roboty ze stavebnice Lego si vyzkoušely v našich nových dílnách.
Za každý splněný úkol dostaly děti jeden díl robota, kterého si nakonec poskládaly a odnesly domů. Nadšení dětí a spokojenost rodičů byla odměnou pro všechny učitele. Fotky naleznete ve fotogalerii.

Mgr. Petra Jankotová

Zveřejnil: Pavlicová