Cykloturistický kurz 8. A, 8. B

Zveřejněno: 11. 06. 2023

Ve dnech 5. 6. – 7. 6. 2023 proběhl cykloturistický kurz osmáků.
1. den: cíl – Rožnov p. Radhoštěm (camp) Pohodová cesta téměř výhradně po cyklostezkách z Nového Jičína do Hostašovic, Val. Meziříčí a Rožnova. Odpoledne návštěva firmy LISS, která je producentem luxusních hodinových číselníků.
2. den: cíl vodní nádrž Horní Bečva, opět po cyklostezkách. Odtud směr Soláň přes Jezernou do kopce lesní cestou. Určitě nejtěžší etapa kurzu.
3. den: cíl – Nový Jičín přes Valašské Meziříčí, Byninu, Zrzávky a Hostašovice. Po 140 km jsme dojeli zpátky ke škole. Počasí nám přálo a kromě běžných odřenin jsme se vrátili v pořádku. Vzhledem k náročnosti výletu si všichni žáci zaslouží pochvalu za projevené úsilí a odměnou jim jsou skvělé zážitky. Fotogalerie.
Mgr. Michal Částečka

Sedmnáct super osmáků prožilo tři dny v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Každý den zdolávali různorodý terén i své vlastní limity. Pro některé byly menší, pro jiné zas obrovské, ale překonatelné. Vždy po denní porci kilometrů našli čas a energii na týmové sporty v kempu. Stihli jsme také exkurzi v rožnovské firmě Liss, kde se mimo jiné vyrábí luxusní hodinkové číselníky pro renomované švýcarské producenty. Navíc jsme jimi byli obdarováni lahvemi na kolo, které se nám náramně hodily.  Jak si kurz žáci užili? Cituji: „Jsme dobří, že jsme tady na kolech vyjeli!“ „Bolí mě nohy, ale souhlasím.“ „Zamkla jsem si kolo a nemám klíček.“ Zvládli jsme všechny překážky, které nás potkaly, a navzdory předpovědi počasí nás žádný déšť nezastihl. Prostě jsme všem mrakům ujeli.

Mgr. Daniela Halaštová