Zprávičky čtvrťáků

Zveřejněno: 08. 10. 2019

Hájenka

V pátek 20. 9. 2019 za studeného podzimního dne se třída 4. B zúčastnila úžasné akce s názvem "Co se skrývá pod hladinou". Akce nebyla obyčejná, ale vzrušující! Sešli jsme se v 7:45 před školou a paní Májová nás zavedla k potůčku Grassmanka do Loučky. Tam jsme hráli různé hry a dokonce jsme v tom potoce lovili drobné živočichy. Zapisovali a zakreslovali jsme si je do pracovních listů podle klíče. A že jich tam bylo! Naše skupinka holek vylovila dokonce i pijavici! Ale byla už mrtvá. Potom jsme šli k rybníku Bocheta, tam se nám podařilo chytit jen dva živočichy - nymfu jepice a klešťanku. K poledni jsme se vyhladovělí vrátili do školy. 4. A absolvovala stejnou akci ve čtvrtek 19. 9. 2019. Byla to prima akce.

Sofie Jagošová, žákyně 4. B

Dopravní hřiště

Ve středu 25. 9. 2019 jsme měli sraz opět v 7:45 u školy a vyrazili jsme společně na dopravní hřiště, které je v Novém Jičíně u ZŠ Dlouhá. Tam nás policisté pan Čubok a paní Majorošová pozvali do učebny dopravní výchovy, kde nám postupně pouštěli různá videa: Jak si správně vybavit kolo, jak být oblečen, jak se bezpečně pohybovat na silnici a nechybělo ani poznávání dopravních značek. U křižovatek jsme se mnozí zapotili. Venku na nás čekala kola a dopravní hřiště. Po skoro hodině jízdy jsme někteří měli na kontě více než jednu pokutu. Třída 4. A absolvovala tento kurz v úterý 24. 9. 2019. Na jaře nás čeká druhá část, kdy budeme skládat zkoušky na průkaz cyklisty. Držte nám palce!

Petr Horák, žák 4. B

Návštěva knihovny

V pátek 4. 10. 2019 jsme všichni čtvrťáci šli do městské knihovny, kde na nás v 9:00 čekal pan knihovník pan Krumpolec. S ním jsme si zopakovali pravidla chování v knihovně a jak si najít knížku. Taky nám prozradil, že dnešní den je poslední den týdne, kdy se můžeme zapsat a pak navštěvovat knihovnu celý rok zdarma. To se nám moc líbilo a rozebrali jsme mu všechny přihlášky. Potom jsme měli hodně času na listování v knihách, na čtení a  povídání si o nich. Moc nás to bavilo a chtěli bychom jít brzy zas!

Eliška Randýsková, Nikola Lančová a Matěj Zapletal, žáci 4. B