Zdravotní klauni v ŠD

Zveřejněno: 14. 06. 2021

Po dlouhé době jsme měli možnost vykouzlit velký úsměv na tvářích dětí naší školní družiny. Přivítali jsme u nás zdravotní klauny Davida Ševčíka a jeho kolegu Jaroslava Vašuta, aby rozšířili povědomí o práci zdravotních klaunů pro dětské pacienty v nemocnicích. Pomocí humorných scének, kdy se děti smály od začátku do konce, si zopakovaly pravidla společenského chování a etikety, jako pozdravy, vstupy do dveří, odkládání pokrývek hlavy apod. Sledovaly tvoření zvířátek z nafukovacích balonků, o které byl nebývalý zájem. Přesně takto baví klauni nemocné děti na nemocničních pokojích a snaží se pobavit a rozveselit všechny, kterým to zdravotní stav dovolí. A když nám klauni začali venku pouštět malé, velké i obrovské bubliny, to bylo radosti! Foukání bublin jsme si mohli i samostatně vyzkoušet a v jednu chvíli byla celá škola zahalená do bublinového oparu. Za zvuku dětských písniček jsme prožili odpočinkové odpoledne plné smíchu a dobré nálady.

Eva Horáková

Zveřejnil: Miroslava Borošová