Týden zdraví v ŠD

Zveřejněno: 21. 01. 2022

Zdraví je to nejcennější, co máme. A obzvláště v těchto měsících, kdy se snažíme předcházet nemocem i úrazům. To vše jsme si ve školní družině připomněli v rámci „Týdne zdraví“, jenž proběhl 10. – 14. 1. 2022. Od péče zubního chrupu přes lidskou kostru, lidské orgány, až po zdravou výživu. Vytvořili jsme si potravinovou pyramidu a připomněli si nezastupitelnou úlohu vitamínů a minerálů. A protože na nás neustále útočí bacily v podobě bakterií a virů, podívali jsme se jim na zoubek do chytrých knih, jak vlastně vypadají a co způsobují. Ukázali jsme si taky mikroskop a zjistili, k čemu se používá. Menší děti si poslechly pohádky o Bolavé pusince nebo o Černém bacilu. Snažili jsme se vše zaznamenat v podobě výtvarných prací a koláží. Podívejte se ve fotogalerii.

                                                                                                                                                                  Eva Horáková

Zveřejnil: Miroslava Borošová