Školní kolo Biologické olympiády

Zveřejněno: 04. 02. 2022

Vybraní žáci 6. – 9. ročníku se sešli dne 25. 1. 2022 v učebně přírodopisu ve školním kole Biologické olympiády, kde si prověřili své znalosti o přírodě. Jak přežít zimu, to bylo tématem letošního ročníku. Žáci prošli teorií, následovala praktická část, ve které určovali rostliny a živočichy. Nakonec plnili laboratorní úkol, který se týkal pozorování pupenů dřevin a zkoumání předložených diaspor.
V kategorii C se umístili na prvních třech místech Tomanová Vendula, 8. B; Šedivý Matěj, 9. A, Rutterová Karolína, 8. A. V kategorii D Vránová Berenika, 6. A; Terplyvec Michal, 6. B a Plešek Jan, 6. B. Do okresního kola postupují Tomanová Vendula, Šedivý Matěj, Rutterová Karolína, Vránová Berenika a Terplyvec Michal.
Děkuji všem žákům za vzornou přípravu. Fotogalerie.

Mgr. Simona Stenchlá