Řemeslo má zlaté dno

Zveřejněno: 07. 10. 2021

Holky a kluci z devátých tříd se v tomto období stále častěji zamýšlejí nad tím, na jaké studijní nebo učební obory, které jim nabízejí střední školy, podají v průběhu školního roku své přihlášky. Jednou z akcí, která by aspoň části z nich mohla rozhodování usnadnit, je tradiční přehlídka technických profesí „Řemeslo má zlaté dno“, na jejímž pořádání se podílí Kontaktní pracoviště Úřadu práce v Novém Jičíně a Kopřivnici, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, město Kopřivnice a řada zaměstnavatelů z celého okresu.
A tak ve středu 6. října 2021 se do města světoznámých tatrovek vypravily deváté třídy. Děvčata a chlapci se nejdříve při komentované prohlídce seznámili s obory obou výše zmiňovaných středních škol, pak dostali možnost prokázat zručnost a logické myšlení na jednotlivých stanovištích jak škol, tak u stánků některých strojírenských a stavebních podniků Novojičínska.
Doufáme, že i tato akce pomůže mnoha zúčastněným v hledání té nejoptimálnější studijní a profesní orientace.
Fotogalerie.

Mgr. Milena Balonová a Mgr. Daniela Halaštová

Zveřejnil: Jan Šustek