Pohádkový den a Slavnostní předávání Slabikáře

Zveřejněno: 21. 11. 2019

Každý prvňáček jde do školy hlavně proto, aby se naučil číst, psát a počítat. Základem pro správné čtení je samozřejmě znalost písmen. Některá písmena se žáci již naučili prostřednictvím Živé abecedy. Písmena začali spojovat do slabik, slabiky v jednoduchá slova.

19. 11. 2019 byl pro naše prvňáčky velmi důležitý den. Od rána řešili nejrůznější pohádkové úkoly. Po jejich splnění přišlo na řadu Slavnostní předávání Slabikáře. Děti před svými rodiči prokázaly své znalosti přečtením několika slabik nebo slov. Potom přišel pan Král z Písmenkového království, aby jim předal jejich první knížku- Slabikář  a popřál jim hodně úspěchů ve čtení. Paní učitelka dala dětem ještě kouzelný klíč ke všem příběhům, které děti ve Slabikáři čekají.

Zveřejnil: Miroslava Borošová