Čarodějnické odpoledne ve školní družině

Zveřejněno: 05. 05. 2022

Pálení čarodějnic neboli filipojakubská noc je noc ze 30. dubna na  1. května. V naší školní družině jsme si tento lidový zvyk připomenuli  s předstihem  v pátek 29. dubna. Již od samého rána se to v hernách hemžilo čarodějnicemi, ty si ovšem na svých košťatech musely na dopoledne zaletět do svých školních tříd.Po návratu ze školy malé čaroděje a čarodějnice čekalo překvapení v podobě stanovišť, která bylo nutno obejít pěšky nebo obletět na vlastních košťatech. Cílem bylo splnit všechny připravené úkoly. Proletěli se na vrbovém koštěti, jehož rychlost znásobily sedmimílové boty, k přípravě čarodějnické polévky naházeli do kotle kohoutí pařáty, z čarodějnického lexikonu se naučili několik velmi důležitých kouzel. V naší fotogalerii se dozvíte, s jakými dalšími úkoly se naše čarodějnice a čarodějové museli potýkat.Za odměnu si všichni odnesli pamětní list a sladký „PRST STARÉ ČARODĚJNICE“.

                                                                    Chovancová Jana

Zveřejnil: Miroslava Borošová