Základka na vysoké škole

Zveřejněno: 02. 06. 2022

Naší škole se podařilo zajistit vzdělávací stáže pro žáky Talent klubu na Fakultě bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské v Ostravě. Během návštěv měli žáci možnost proniknout do oblasti bezpečnosti a požární ochrany, viděli ohnivé tornádo, byli seznámeni s tím, jak se laboratorně měří délka prohoření materiálů. V praxi viděli, proč není dobrý nápad hasit požár oleje na pánvičce vodou. Byla to nejen zajímavá podívaná, ale hlavně byly žákům vysvětleny fyzikální principy těchto jevů. Navštívili odborné laboratoře, kde se seznámili s prací termokamery, vyzkoušeli tónovou audiometrii svého sluchu a další pozoruhodné věci.

Touto zážitkovou metodou si všichni účastníci své poznatky jistě uchovají lépe, než kdyby s nimi byli jen seznámeni ve škole.

Spolupráce s vysokou školou se nám osvědčila a pracujeme na jejím dalším rozvoji.

Zveřejnil: Ladislav Gróf