Vyučování v přírodě

Zveřejněno: 26. 09. 2019

Většina tříd naší školy vyráží pravidelně do přírody s lektorkou ekologického sdružení Hájenka za zajímavými výukovými programy. Okolí rybníka, potoka či prostředí lesa v tento den nahradí školní třídu. Děti plní venku zajímavé úkoly, naslouchají poutavému vyprávění paní lektorky, luští křížovky, rébusy a hrají hry, při kterých se dozvídají mnoho zajímavostí.

Páťáci si jako bonus poslechli zajímavé vyprávění pracovníka odboru životního prostředí, který se stará v Lesoparku Skalky o městské včely. Mohli si prohlédnout speciálně upravený úl pro školní výuku a pozorovat přes sklo práci včel z bezprostřední blízkosti. Pan „včelař“ odpovídal ochotně na jejich zvídavé dotazy.

Den bez školních lavic se nám všem moc líbil a těšíme se na další zajímavá setkání.

Mgr. Iva Benčáková