Vysvědčení zpečetěno!

Zveřejněno: 04. 02. 2022

Vysvědčení  zpečetěno!

U příležitosti předávání pololetního vysvědčení si třída 4. A na Žerotínském zámku vyzkoušela dílnu, ve které si připomněla, jak se na listiny psalo kdysi v dobách středověku. Ukázali nám, jak písaři používali husí brka, která namáčeli třeba v duběnkovém inkoustu. Nebylo to nic snadného, museli dávat pozor, aby při psaní nedělali kaňky a všechna písmena byla stejná.
Stejný úkol čekal i na děti ve třídě, protože na list, který připomínal pergamen, si tak jako písaři ve středověku, vyzdobili okraje a zapsali své jméno perem a barevnými inkousty. Na list si pak děti pomoci šňůrky navlékly slavnostní pečeť s podobiznou Jana Amose Komenského, významného učitele, biskupa a filozofa. Následovalo slavnostní předání vysvědčení v Trámovém sále. Děti si ze zámku odnášely nejen vysvědčení, ale i zdařilé vlastnoručně ozdobené pamětní listy s pečetí.
Velice děkujeme organizátorům za nezapomenutelné zážitky a těšíme se na další akce, které s radostí navštívíme. Fotogalerie.

Mgr. Iveta Martincová