Předběžné informace o testování od září

Zveřejněno: 02. 08. 2021

Vážení rodiče,

dle aktuálních pokynů z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy předpokládáme, že od září bude opět ve školách povinně prováděno testování žáků na přítomnost viru COVID-19. Zatím nemáme přesné pokyny o způsobu organizace tohoto testování, chceme však být na počátek školního roku co nejlépe připraveni, a proto o něm uvažujeme už nyní.

Na jednání ředitelů základních škol v Novém Jičíně s jeho zřizovatelem jsme se dohodli, že na vstupní testování na začátek školního roku využijeme antigenní testy poskytované státem, protože zatím neznáme rozsah a časové období, po které budeme muset testy provádět a pro vstupní testy bude výhodnější znát jeho výsledek okamžitě. Je zřejmé, že po návratu z prázdnin je toto riziko pozitivního testu zvýšené a předejdeme tak hrozbě, že do karantény bude muset nastoupit celá třída. Pokud se ukáže, že testování bude pokračovat i po další část školního roku, zvážíme opět zavedení PCR testů.

Velmi intenzivně vnímáme negativní dopady na žáky z doby uzavření škol, a proto je pro nás vedle bezpečnosti také vysokou prioritou zajistit možnost docházky žáků do školy.

O všech podrobnostech, které budou vycházet z aktuálních pokynů vlády vás budeme informovat.

Přejeme všem příjemné prožití druhé poloviny prázdnin.

Zveřejnil: Ladislav Gróf