Exkurze v Planetáriu

Zveřejněno: 17. 01. 2020

„Která hvězda na noční obloze září po celý rok stále na stejném místě?  Jak se „lidově“ nazývá galaxie, jejíž součástí je i naše Sluneční soustava, a co je v jejím středu? Proč odborníci neustále monitorují hvězdu Slunce? Jak je velké zrcadlo v největším dalekohledu? Víte, že má Hubbleův dalekohled brýle?“

Takové a mnoho jiných zajímavostí se žáci čtvrtých ročníků ZŠ a MŠ Jubilejní 3 dověděli na exkurzi v ostravském Planetáriu, které navštívili ve středu 8. 1. 2020. Jejich zážitkové vzdělávání probíhalo nejprve v Experimentátoriu  s velkým množstvím interaktivních exponátů, dále pak v laboratoři, kde si vytvořili pomůcku k orientaci na hvězdné obloze. Následně se přesunuli do sálu s 3D projekcí a sférickým kinem, které dokáže vytvořit napodobeninu noční oblohy, měnit ji v čase či simulovat let vesmírem mezi galaxiemi, hvězdami a planetami. Krásnou tečkou byla prohlídka hvězdárny a hvězdářského dalekohledu.  Žáci si program náležitě užili, o čemž svědčily jejich zářící a spokojené tváře při cestě domů.

Mgr. D. Madziová  a  Mgr. J. Chupíková