Exkurze do Hornického muzea

Zveřejněno: 22. 05. 2019

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 navštívili žáci čtvrtých ročníků Hornické muzeum Landek v Petřkovicích
u Ostravy. První část prohlídky začala sfáráním do dolu Anselm. Děti vstoupily do temných chodeb, ve kterých si mohly prohlédnout různé štoly s figurínami havířů v životní velikosti. Díky poutavému vyprávění pana průvodce se děti dozvěděly o historii zdejší těžby uhlí. Zaujaly je i zajímavosti o velice těžké a nebezpečné práci horníků. Neméně zajímavá byla i druhá část exkurze, ve které se děti seznámily s důlním záchranářstvím. Na závěr si mohli všichni vyzkoušet výcvik na cvičném polygonu, a vžít se tak do náročného pohybu záchranářů v podzemí. Pomyslnou tečkou za exkurzí byla jízda důlním vláčkem.

Mgr. Alena Vráblová, Mgr. Iva Benčáková